Praca programisty C wiąże się przede wszystkim z ciągłym siedzeniem przy komputerze. Bardzo ważne jest to, żeby zadbać zatem o swoje zdrowie, ponieważ tego typu pozycja może wiązać się z uciążliwymi bólami kręgosłupa. Jak sobie z nimi radzić?

Niestety, ale bóle kręgosłupa są codziennością wielu programistów C, którzy przecież tak wiele godzin spędzają codziennie przy komputerze. Są w jednej pozycji, a więc to wiąże się ze statycznymi bólami. Jak sobie z nimi radzić?

Zadbaj o swój kręgosłup

Przede wszystkim warto, żebyś pracował przy użyciu nie tylko profesjonalnego sprzętu komputerowego, ale również posiadając biurko z regulowaną wysokością, a także wygodne, dobrze wyprofilowane krzesło. To ważne, ponieważ może sprawić, że zminimalizujesz ból. Na rynku są dostępne również specjalne poduszki, które ułatwią Ci utrzymanie prawidłowej pozycji kręgosłupa podczas pracy.

Oczywiście na bóle kręgosłupa niezastąpiona jest regularna aktywność fizyczna, o czym należy pamiętać na co dzień. Nie zapominaj również o innych kwestiach, takich jak robienie sobie regularnych przerw w pracy. A jeżeli bóle wciąż występują, po prostu udaj się do fizjoterapeuty, który rozluźni obolałe miejsca i sprawi, że Twoje samopoczucie znacznie się poprawi