Praca zdalna to dziś codzienność wielu osób. Pandemia koronawirusa trwa już ponad rok i na dobre zmieniła przyzwyczajenia oraz sferę zawodową wielu osób. Niektórym wywróciła życie do góry nogami. Czy zatem zmieni je również jej koniec?

Jeżeli pracujesz jako programista C, istnieje spora szansa na to, że przed pandemią koronawirusa zacząłeś wykonywać swoją pracę zdalnie. Wiele firm, w szczególności dużych korporacji, zdecydowało się na taki model pracy. Nie ma w tym niczego dziwnego, w końcu jest to wygodne rozwiązanie, które tnie koszty. Mniejsza powierzchnia biurowa to mniejszy czynsz. Jak jednak będzie to wyglądać po zakończeniu pandemii? W końcu liczba zakażeń z dnia na dzień maleje, dzięki szczepionkom.

Czy to koniec pracy zdalnej?

Oczywiście, że nie. Grono osób tak przyzwyczaiło się do tej możliwości, że już nie chcą z niej rezygnować. Dokupili sobie sprzęt, który ułatwia im wykonywanie obowiązków służbowych w domowym zaciszu, a także organizują się w taki sposób, żeby bez trudu łączyć życie zawodowe z prywatnym.

Ponadto jest to również wygodne dla szefostwa, które zauważyło spore oszczędności przy takiej formie pracy. Właśnie dlatego część firm nie zrezygnuje z modelu pracy zdalnej lub wprowadzi możliwość wykonywania obowiązków z domu, np. w określone dni w tygodniu. Będzie to swego rodzaju kompromis, z którego na pewno skorzystają nie tylko duże przedsiębiorstwa, ale również te nieco mniejsze.